Cześć!

isaac-benhesed-249427 (1).jpg

Nazywam się Maria Wawrzyniak i prowadzę bloga, którego założyłam w marcu 2017 roku. Traktuję go jako miejsce, gdzie mogę swobodnie dzielić się ze światem swoimi przemyśleniami na najróżniejsze tematy oraz polecać warte uwagi rzeczy, które gdzieś po drodze napatoczyły mi się w internecie.

Tutaj możesz dowiedzieć się trochę więcej o mnie, jeżeli masz ochotę.


KATEGORIE

Funkcjonują głównie po to, żeby pomóc Ci się tutaj odnaleźć. Mi mają zaś ułatwić porządkowanie tekstów. Poniżej znajdziesz zarówno ich opis, jak i bezpośrednie linki do wszystkich postów z danej kategorii.

FILMY & SERIALE

Wprawdzie nie oglądam zbyt wiele, ale jak już coś mi przypadnie do gustu, to zajmuje specjalne miejsce w moim sercu, a ja uznaję to za wartościowe i… Zwyczajnie nie mogę się tym nie podzielić ze światem. Proste, prawda?

GRY WIDEO

Uwielbiam grać. Twierdzę, że gry to jeden z najlepszych wynalazków ludzkości i nie żałuję żadnych pieniędzy, które na nie wydałam. A wydałam całkiem sporo. Po części po to, by móc później o nich Tobie opowiedzieć.

MINDSET & STYL ŻYCIA

Mindset to nic innego, jak nastawienie oraz sposób myślenia, a styl życia… To dla wielu z nas coś, co często wymaga poprawy lub, w łagodniejszych przypadkach, dopieszczenia pewnych kwestii, które zdążyliśmy zaniedbać. Sama do dzisiaj mam problem z wieloma rzeczami związanymi z moim stylem życia. Ze sposobem myślenia także — a piszę o tym dlatego, że nadal się uczę. Więc może Tobie też to pomoże!

MUZYKA

Moja największa miłość — zaraz obok kawy, pisania i gier. To o niej będę mówić prawdopodobnie najwięcej (no, na pewno dużo), to nią będę Cię zasypywać, kiedy uznam, że koniecznie musisz czegoś posłuchać. Tak już po prostu mam.

PRODUKTYWNOŚĆ

Innymi słowy robienie rzeczy. Pod presją, ze spokojem — niezależnie od tego, jak, jest to bardzo trudna sztuka, którą perfekcyjnie opanowali jedynie nieliczni. Na pewno nie ja. Nie zmienia to jednak faktu, że cały czas poszerzam swoją wiedzę w tej dziedzinie i zamierzam się dzielić z Tobą zarówno swoimi spostrzeżeniami, jak i zwykłymi radami, które dotyczą produktywności.

TWÓRCZOŚĆ

Pewnie już wiesz, że piszę. Dużo. Kiedy tylko mogę. Czasem są to małe rzeczy, jak na przykład opowiadania, a czasem duże — w planach mam już jedną książkę, która choć powoli, to jednak się pisze. No i niby dlaczego mam się z Tobą tym wszystkim nie podzielić? PS: Od czasu do czasu napiszę też coś o samym pisaniu. Wiesz, o sztuce pisania.


BĄDŹMY W KONTAKCIE!

fabian-irsara-92113.jpg

To chyba najważniejsze miejsce, bo bywam najczęściej, korzystam nieustannie i posługuję się w każdej sytuacji. To właśnie tam z radością informuję czytelników o każdym nowym wpisie, tam rzucam swoimi pseudo—życiowymi mądrościami i dzielę się swoimi przemyśleniami na temat tego, co akurat wydało mi się niesamowicie ważne, że aż musiałam się wypowiedzieć. Od czasu do czasu udostępnię jakąś zajebistą playlistę, którą stworzyłam, bo mi się nudziło. A zdarza mi się nawet jakieś ładne zdjęcie wstawić. Dlatego polub mój fanpage na Facebooku (i nie bądź wiśnia), jeżeli:

 • chcesz być na bieżąco
 • potrzebujesz dziennej dawki inspiracji
 • pasjonujesz się muzyką lub/i grami wideo
 • masz podobnie nienormalne poczucie humoru, jak ja
 • szukasz dobrych rad, które nie zawsze się sprawdzają
 • ale nadal są dobrymi radami
 • chcesz mieć coś ładnego na swoim Facebooku od czasu do czasu
 • lubisz czytać przyjemne teksty.

Wchodzę na fanpage!

oliver-thomas-klein-207908.jpg

Newsletter to, w dużym skrócie wiadomości mailowe, które co jakiś czas wpadną na Twoją skrzynkę. Napisane w całości przeze mnie tylko wtedy, kiedy rzeczywiście mam coś ważnego do powiedzenia — nie musisz się więc martwić, że dostaniesz bezsensowny spam. W dużej mierze będą to pewnie miesięczne podsumowania tego, co się pojawiło na blogu. Dodatkowo za każdym razem na pewno dorzucę coś niewielkiego od siebie. No wiesz, jakąś playlistę na Spotify albo coś podobnego… Wszystko z miłości!

A żeby nie było, podsumujmy dla pewności, co będziesz ode mnie dostawać, jeżeli zapiszesz się na listę:

 • zero spamu, dużo miłości
 • wysyłam Tobie wiadomości tylko wtedy, kiedy mam coś ważnego do powiedzenia
 • comiesięczne podsumowania tego, co się pojawiło na bloku — linki itp.
 • bonusy, na przykład playlisty na Spotify!

Chcę się zapisać!

thomas-william-287556.jpg

Miejsce, gdzie zdarza mi się wrzucić coś całkiem ładnego. Kulisy mojego życia. Dużo laptopa z otwartym programem do pisania lub Spotify, jeszcze więcej kawy. Raz na ruski rok zdarzy się siłownia, bo uda mi się wykopać siebie z domu.

Wpadnij, jeśli:

 • przepadasz za wartościowymi Instagramami
 • lubisz ładne, przyjemne dla oka zdjęcia
 • chcesz wiedzieć, co robię, kiedy nic nie robię
 • albo po prostu rozdajesz serduszka na prawo i lewo, bo możesz.

Lubię ładne zdjęcia!


WAŻNE LINKI